کوچینگ - علیا کوچ

10 مزیت داشتن لایف کوچ | محمدرضا علیا

10 مزیت داشتن لایف کوچ | محمدرضا علیا

در این مقاله به 10 مزیت داشتن لایف کوچ اشاره خواهیم کرد:

کیتی ادما

“زندگی مدرن می تواند استرس زا و همانند یک عمل شعبده بازی باشد. آیا خوب نیست که کسی آنجا باشد که شما را در مدیریت اهداف زندگی و پیمایش چالش ها راهنمایی کند؟ معرفی لایف کوچ …

مربی زندگی یا لایف کوچ دقیقا چیست؟

یک لایف کوچ اساساً کسی است که می تواند به شما در مدیریت زندگی و چالش های مختلفی که در این راه با آن مواجه می شوید کمک کند. چه بخواهید زندگی خود را به طور کامل بازسازی کنید، اهداف چالش برانگیز و مشخصی را برای خود تعیین کنید، یا به سادگی بخواهید کسی در مورد مسائل روزمره به شما شفافیت بدهد، یک مربی زندگی می تواند منبع ارزشمندی از حمایت و دانش باشد.

در اینجا فقط ده روش وجود دارد که می توانید از جلسات با یک کوچ زندگی بهره مند شوید:

1-پشتیبانی عینی

در حالی که دوستان و خانواده می‌توانند منبع حمایت باورنکردنی در مان‌های سخت باشند، گاهی اوقات ما به یک فرد خارجی نیاز داریم که از ما حمایت تزلزل ناپذیر و بدون قضاوت کند.

لایف کوچینگ چیست و چه تاثیری در زندگی ما دارد؟

مزیت داشتن لایف کوچ

2-وضوح در مسائل گذشته و حال

مربیان زندگی در بسیاری از روش ها آموزش های حرفه ای دیده اند که به افرادی مانند شما کمک می کند به طور متفاوتی به مسائل نگاه کنید تا بتوانید مشکلات را به طور مؤثرتری حل کنید.

با استفاده از مهارت‌های مختلفی که لایف کوچ به شما آموزش داده است، می‌توانید بینش جدیدی در مورد مشکلات کشف کنید و دیدگاه جدیدی در مورد تأثیر رویدادها بر شما و همه اطرافیانتان به دست آورید.

3-دیدگاه تازه در مورد مسائل

از آنجایی که یک لایف کوچ عموماً کسی است که چیزی در مورد گذشته، حال یا آینده شما نمی‌داند، می‌تواند به مسائلی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، نور جدیدی بتاباند. در حالی که دوستان و خانواده ممکن است دیدگاهی را نیز ارائه دهند، نظرات آنها می تواند تحت تأثیر انتظارات آنها از شما قرار گیرد.

یک لایف کوچ همچنین نظر “حرفه ای” بیشتری در مورد موضوع مورد نظر ارائه می دهد و می تواند مهارت هایی را که برای مقابله با آن نیاز دارید به شما آموزش دهد.

10مزیت داشتن لایف کوچ

4-یاد بگیرید که چگونه هدف گذاری کنید

همه ما در زندگی اهدافی داریم – راه اندازی کسب و کار خود، کاهش وزن و تناسب اندام، پرداخت وام مسکن، بالا رفتن از یک کوه – اما آیا در واقع آن ها را روشن کرده اید و برای دستیابی به آن ها برنامه مشخصی تنظیم کرده اید؟

یک مربی زندگی می تواند به شما کمک کند تا لیست مبهم اهداف زندگی را که در ذهن دارید به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مرتب کنید و دانش لازم برای تعیین اهداف هوشمندانه و واقع بینانه را در اختیار شما قرار دهد.

5-برای رسیدن به اهداف تان انگیزه پیدا کنید

اما تعیین اهداف چه فایده ای دارد اگر واقعاً برای رسیدن به آنها تلاش نکنید؟ این یکی دیگر از مواردی است که یک مربی زندگی می تواند به شما کمک کند – زمانی که اهدافی را تعیین کردید، آنها می توانند به شما کمک کنند تا گزینه های خود را ترسیم کنید و به شما نکاتی را ارائه دهند که چگونه می توانید گام های مثبتی در جهت اهداف خود بردارید.

لایف کوچ| مزیت های لایف کوچینگ

6-پاسخگو باشید

این یک چیز است که به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بگویید که یک رمان می نویسید یا در یک ماراتن شرکت خواهید کرد، اما بعید است که آنها شما را در قبال این اهداف مسئول نگه دارند – آنها چیزهای خاص خود را دارند که روی آنها کار می کنند. یک مربی زندگی می‌تواند تمام اهدافی را که تعیین کرده‌اید، و همچنین مراحلی را که برای رسیدن به آنها برنامه‌ریزی کرده‌اید، ثبت کند تا بتواند شما را مسئول و در مسیر خود نگه دارد.

10مزیت داشتن لایف کوچ

7-محرمانه بودن

یک مربی زندگی یک شخص ثالث کاملاً عینی است که همچنین ملزم به حفظ محرمانه بودن بین خود و مشتریان خود است – این می تواند برای شما بسیار آزاد باشد، زیرا می دانید که هر چیزی که با مربی زندگی صحبت می شود هرگز فضای امن را ترک نمی کند.

8-با چالش ها و ترس ها روبرو شوید

ترس می تواند ما را از دستیابی به چیزهای زیادی در زندگی باز دارد – گاهی اوقات حتی بدون اینکه متوجه باشیم. یک مربی زندگی می‌تواند بحث درباره این ترس‌ها را آشکار کند و به شما دلگرمی دهد تا با چالش‌ها روبرو شوید.

هنگامی که به این مسائل پرداخته شد، اعتماد به نفس حاصل از مقابله با یک ترس یا چالش می تواند به شما در بسیاری از بخش های زندگی شما اعتماد به نفس بالاتری بدهد.

9-ذهن آگاهی را برگردانید

ممکن است این یک مفهوم بسیار ساده باشد، اما بسیاری از ما ذهن آگاهی را از زندگی روزمره خود حذف می کنیم. یک مربی زندگی می‌تواند به شما کمک کند تا این موضوع را به خط مقدم ذهنتان بازگردانید و نکاتی را برای گنجاندن ذهن‌آگاهی در بخش‌های مختلف زندگی‌تان به شما ارائه دهد، و به طور کلی رویکرد متمرکزتری به شما ارائه دهد.

10-مدیریت استرس و اضطراب

خواه از اضطراب و استرس مزمن رنج می برید، یا فقط گهگاه احساس می کنید تحت فشار قرار می گیرید، همه می توانند از کمی مربیگری در مدیریت این دو مشکل بهره مند شوند.