کوچینگ - علیا کوچ

کوچ توسعه سازمانی | علیا کوچ

کوچ توسعه سازمانی  | علیا کوچ

با یک کوچ توسعه سازمانی بیشتر آشنا شوید.

حرفه ای ها ممکن است چالش های شغلی را تجربه کنند که ممکن است به طور جدی بر موفقیت آنها در شرکت و شادی مادام العمر تأثیر بگذارد. اگر این مشکلات برای مدتی حل نشده باقی بمانند، احتمالاً بر توانایی آنها برای مقابله مؤثر در کار تأثیر می گذارد. برای حرفه ای های سطح بالا، تأثیر می تواند حتی مخرب تر باشد زیرا کار آنها معمولاً تأثیر مستقیمی بر استراتژی و جهت گیری کلی کسب و کار دارد.

کوچینگ توسعه سازمانی یک سرویس استراتژیک است که افراد می توانند از آن استفاده کنند و کارفرمایان می توانند زمانی که عملکرد کاری، انتقال شغلی، رفتار شخصی در محل کار و/یا تناسب فرهنگ به یک مسئله تبدیل می شود، به آن تکیه کنند. این افراد را تشویق می‌کند تا زودتر به دنبال کمک شغلی باشند تا از دست‌رفتن مشکلات کوچک و ایجاد موانع بزرگ‌تر برای موفقیت جلوگیری کنند. همچنین راهی برای کمک به گروه متنوعی از افراد برای رسیدن به آرزوهای شغلی بالاتر است تا آنها همچنان بر روی علایق و مهارت های خود بنا کنند و ارزش قابل توجهی برای شرکت خود بیافزایند.

کوچینگ توسعه سازمانی توجه کسب و کارهای کوچک، شرکت های بزرگ و رسانه ها را به خود جلب کرده است. تخمین زده می شود که 60 درصد مردم از کار خود ناراضی هستند و به دنبال انجام کاری هستند که آنها را خوشحال کند. سازمان‌ها از خود می‌پرسند که چه خدمات شغلی می‌توانند به کارکنان ارائه دهند که بازگشت سرمایه را نشان می‌دهد و به آنها کمک می‌کند به آرزوهای شغلی خود برسند. برعکس، افراد از خود می‌پرسند که اگر سازمان‌هایشان تمایلی به کمک به آنها نداشته باشد مهارت‌ها و علایق خود را به نقش‌های موجود در داخل متصل کنند، چه کاری می‌توانند انجام دهند تا در حرفه خود به موفقیت دست یابند.

کوچینگ توسعه سازمانی چیست؟

کوچینگ توسعه سازمانی فرآیند کار با افراد است تا به آنها کمک کند استعدادهای خود را ارزیابی کنند و در مورد انتخاب شغل و جهت گیری تصمیمات حیاتی بگیرند. بسیاری از سازمان ها بر این باورند که یک سیستم داخلی برای کمک به کارکنان در دستیابی به اهداف خود ایجاد کرده اند. متأسفانه، افرادی که در داخل یک سازمان به عنوان «مدیران یا مربیان شغلی» عمل می‌کنند، کمترین آموزش را در زمینه مهارت‌های مختص مربیگری شغلی دیده‌اند. بسیاری از سازمان‌ها توسعه شغلی را به بخش منابع انسانی یا مدیران اختصاص می‌دهند و معتقدند که هیچ کاربردی برای مربی شغلی خارجی ندارند. بهترین شرکت های مدیریت شده با بالاترین میزان رضایت از مربیان توسعه سازمانی داخلی و خارجی استفاده می کنند.

مربیان داخلی شغلی تا حد زیادی به دلیل دانشی که از کارمند، فرهنگ و قوانین مشارکت دارند، سودمند هستند. این اطلاعات می تواند در برخورد با عوامل خاصی مانند عملکرد و پیشرفت مفید باشد. هنگام برخورد با چنین عواملی که معمولاً دپارتمان هستند، یک مربی شغلی داخلی معمولاً انتخاب مناسبی است. با این حال، اغلب دیده‌ایم که افراد حرفه‌ای تلاش می‌کنند تا تعصبات مدیریتی خود را کنار بگذارند تا مربی حرفه‌ای بدون قید و شرط باشند.

مربیان توسعه سازمانی خارجی در ارائه دیدگاهی بی طرفانه مجهزتر هستند و می توانند با مسائل جهانی مقابله کنند. آنها نگران این نیستند که چگونه توصیه ها و توصیه های آنها بر جایگاه آنها در شرکت تأثیر می گذارد. حتی اگر مدیر خودتنظیمی بالایی داشته باشد، کارمند ممکن است تعصبی را درک کند و کاملاً به مربی شغلی داخلی اعتماد نداشته باشد. مربیان توسعه سازمانی خارجی توانایی اعطای محرمانگی و عینیت بیشتر را دارند. کارمندان معمولاً احساس می‌کنند که آشکارا با یک مربی شغلی خارجی صحبت می‌کنند و می‌توانند سطوح عمیقی از اعتماد را ایجاد کنند. مزایای استخدام یک مربی شغلی چیست؟

کوچ توسعه سازمانی

مزایای استخدام یک مربی شغلی؟

  • مزایای استخدام مربی توسعه سازمانی بی پایان است و به همین دلیل است که افراد بیشتری برای این خدمات در صورت عدم ارائه در محل کار از جیب خود هزینه می کنند. مردم دیگر نمی خواهند در نقش خود احساس رکود کنند یا از کاری که انجام می دهند یا افرادی که با آنها انجام می دهند منزجر شوند. آنها می خواهند شغلی بیابند که از تمام استعدادهایشان استفاده کند و نه فقط ذره ای از استعدادهایشان. افراد برای اینکه استاد انتقال شغلی باشند آموزش ندیده اند. به آنها آموزش داده شد که در کالج یک رشته انتخاب کنند و سپس اولین شغلی را انتخاب کنند که مطابق با نیازهای آنها باشد. مردم تنها کسانی نیستند که به شیوه ای مثبت سود می برند.

مزایای توسعه سازمان شما با کمک یک مربی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • افزایش بهره وری کارکنان و اثربخشی نظارت
  • حفظ کارکنان با ارزش
  • بهبود روحیه کارکنان
  • زمان کمتری صرف مدیریت افراد ضعیف
  • افزایش کیفیت در عملکرد کارکنان
  • بهبود روحیه کارکنان
  • پایگاه منابع برای تسهیلگران حرفه ای و با تجربه برنامه های آموزشی و توسعه کارکنان

مقاله موفقیت با کوچینگ 

نقش مربی توسعه سازمانی:

مربی توسعه سازمانی فردی تحصیل کرده، آموزش دیده و با تجربه در کمک به افراد برای مقابله با سخت ترین مشکلات شغلی و دستیابی به بالاترین آرزوهای شغلی خود است. مربیانی که برای توسعه یک شرکت کار می کنند، در برخورد با ارزیابی، بهبود عملکرد، تغییر شغل، مسیر شغلی، محل کار و موقعیت های تعادل بین کار و زندگی که همه ما را در یک زمان آزار می دهد، تجربه دارند. مربیان توسعه سازمانی متخصصانی در تطبیق استراتژی ها و تکنیک ها با نیازهای خاص افراد یا گروه هایی هستند که در طول عمر به دنبال کمک هستند.

مربی توسعه سازمانی به بسیاری از افراد مختلف در جامعه از جمله مدیران اجرایی، مدیران، مشارکت کنندگان فردی، گروه ها، فارغ التحصیلان جدید کالج، بازنشستگان و افرادی که دوباره وارد نیروی کار می شوند خدمات ارائه می دهد. وکلا، معلمان، پزشکان، پرستاران، مهندسان، طراحان گرافیک، متخصصان فروش، بازاریابان و غیره هر روز از مربیان حرفه ای استفاده می کنند. آنها به این افراد کمک می کنند تا مشاغل و مسیرهای شغلی را شناسایی کنند که با شخصیت طبیعی و سبک رفتاری آنها کار می کند، نقشه راه شغلی را برای کمک به افراد در انتقال از یک موقعیت به موقعیت بعدی، آماده کردن آنها برای انجام مصاحبه های موفق در محل کار، انتخاب رشته های تحصیلی در دانشگاه و کمک به افراد ایجاد کنند. در دوران بازنشستگی از شغل خود خارج شوید.