کوچینگ - علیا کوچ

کوچینگ کسب و کار

کوچینگ کسب و کار

کوچینگ کسب و کار​

بسیاری به اشتباه فکر می‌کنند که کوچینگ کسب و کار برای حل مشکلات کسب و کار و عبور از بحران‌ها مناسب است. اما این نوع کوچینگ محیطی را فراهم می‌کند تا صاحب کسب و کار از مشکلات و چالش‌ها برای ارتقا عملکرد سازمان بتواند استفاده کند. صاحب کسب و کار می‌خواهد دیدگاه واضحی نسبت به آینده بیزینس‌اش داشته باشد. برای مشکلات و موانع راهکارهایی را پیدا کند.

این نوع بیزینس با جلسه معارفه شروع می‌شود که کوچ، صاحب کسب و کار و تجارت او را مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس با تنظیم یک برنامه منظم با او جلسه می‌گذارد. این جلسات به صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی برگزار می‌شوند.
در این جلسات تغییرات حاصل بررسی و ارزیابی می‌شوند، استراتژی‌هایی طراحی خواهند شد، مشکلات موجود شناسایی و شفاف‌سازی خواهند شد، اهدافی معین می‌شوند.

معرفی کوچینگ کارآفرین یا کوچینگ کسب و کار

در این نوع از کوچینگ، مربی به مراجعه‌کننده که ممکن است یک کارآفرین یا یک شرکت باشد کمک می‌کند تا به اهداف کسب‌وکاری خود برسد. این کوچینگ شاخه‌ای است که در آن مربی، مالکان کسب و کارها را در بخش‌های مختلف فروش، مدیریت، رهبری، ساخت تیم، برنامه‌ریزی، بازاریـابی، تولید و … به کمک تکنیک‌ها، تجارب اختصاصی و ابزارهای حرفه‌ایِ خود هدایت می‌کند.

کوچینگ کسب و کار
کوچینگ کسب و کار

بیزینس کوچینگ چگونه به رشد کسب و کار کمک می‌کند

  1. در مرحله اول مربی با تجزیه و تحلیل کسب و کار شما نیازمندی ها و مشکلات آنرا شناسایی می کند.
  2. مربی به شما کمک می کند که هدفگذاری درستی برای کسب و کارتان انجام دهید.
  3. مربی به شما کمک می کند که برنامه ریزی دقیقی برای رسیدن به اهدافتان انجام دهید.
  4. مربی در زمان اجرا در کنار شما هست. به شما کمک می کند که سریعتر، آسانتر و ارزانتر به اهداف تعیین شده برسید.