کوچینگ - علیا کوچ

کوچینگ کسب و کار چیست؟ | علیا کوچ

کوچینگ کسب و کار چیست؟ | علیا کوچ

کوچینگ کسب و کار چیست؟

یک مربی کسب و کار دارای دو مجموعه مهارت است. آنها باید اطلاعات زیادی در مورد نحوه اداره انواع مشاغل موفق داشته باشند، ترجیحاً این اطلاعات از تجربه مستقیم باشد. و آن‌ها باید مهارت‌هایی برای حمایت از شما در توسعه کسب‌وکار موفق داشته باشند، بنابراین می‌توانید با کمک آن‌ها سریع‌تر از زمانی که خودتان آن را انجام می‌دادید، کسب‌وکارتان را پیش ببرید.

بیزینس کوچینگ بین المللی چیست؟
کوچینگ شخصی

این ترکیبی از مهارت ها است که حیاتی است. بسیاری از مردم تمام تئوری های کسب و کار را می دانند یا خودشان کسب و کار بزرگی را اداره کرده اند. اما تا زمانی که آنها مهارت‌هایی برای حمایت از شما در توسعه کسب‌وکارتان به آنچه می‌خواهید ایجاد کنید، نداشته باشند، همه ایده‌ها و استراتژی‌های عالی در جهان کمکی نمی‌کنند.

 

چیزی که شما می خواهید شخصی است که بتواند با شما کار کند و دانش تخصصی در مورد آنچه در موقعیت خاص شما کارساز است را به شما بیاورد. و به شما کمک می کند تا آن ایده ها را در شرکت خود تحقق بخشید. این ترکیبی از دانش همراه با هوش هیجانی و مهارت های ارتباطی است که بهترین مربی کسب و کار را ایجاد می کند.

یک مربی خوب کسب و کار از شما انواع سوال می پرسد

یک مربی خوب کسب و کار سوالات زیادی از شما خواهد پرسید. آن‌ها می‌خواهند درباره انگیزه‌های شخصی شما برای راه‌اندازی کسب‌وکار بدانند – آیا شما فردی هستید که می‌خواهید به سرعت یک کسب‌وکار را افزایش دهید و سپس آن را به مبلغ زیادی بفروشید؟ یا بیشتر علاقه مند به توسعه یک شرکت پایدار هستید که درآمد خوبی برای شما به همراه داشته باشد؟ چقدر می خواهید درآمد داشته باشید؟ ارزش های شما چیست و به چه چیزی علاقه دارید؟

و بهترین مربیان کسب و کار محصول یا خدمات و صنعت شما را بررسی خواهند کرد. اگر شما یک شرکت نظافتی را اداره می کنید، آنها تصور نمی کنند که مانند شرکت نظافتی است که سال گذشته با آن کار می کردند هستید یا اینکه باید باشید.

یک مربی کسب ‌وکار عالی می‌خواهد بداند که دوست دارید چگونه کار کنید

برخی از صاحبان مشاغل کوچک دوست دارند به آنجا بروند و مستقیماً بفروشند، شبکه های خود را ایجاد کنند و ارجاع دهند. دیگران بسیار ترجیح می دهند یک ماشین فروش آنلاین بسازند و خوشحال هستند که بر بازاریابی آنلاین تمرکز می کنند. بهترین مربیان کسب و کار علایق و ناپسندهای شما، شخصیت و نقاط قوت و ضعف شما را خواهند یافت، بنابراین استراتژی کسب و کار شما با این موارد مطابقت دارد.

کاری که یک مربی کسب و کار می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد

  1. نتایج از مربی کسب و کار شما

مربی کسب و کار شما با شما همکاری خواهد کرد تا یک برنامه روشن برای پیشبرد کسب و کارتان ایجاد کنید. شما با هم به اهداف خود خواهید رسید و مربی کسب و کار شما به شما کمک می کند تا به آنها سریعتر برسید.

این فقط یک برنامه نمیباشد. یک مربی کسب و کار همچنین تاکتیک ها و اقدامات خاصی را پیشنهاد می کند که شرکت شما را توسعه می دهد. و به شما مسئولیت‌پذیری ساختاری می‌دهد تا کارها را انجام دهید.

هنگامی که با یک مربی کسب و کار خوب کار می کنید، باید از یک مشاور مورد اعتماد حمایت کنید تا شما را در مسیر درست نگه دارد.

  1. چگونه می توانم بفهمم که کسی مربی خوبی است؟

حداقل، شما باید به دنبال فردی با تجربه مستقیم در اداره شرکت ها باشید – فردی که با آخرین تفکرات بازاریابی، مدیریت، بهره وری و امور مالی به روز باشد.و باید یک مربی کسب و کار که دوست دارید و به آن اعتماد دارید پیدا کنید، فرد مناسبی که به شما کمک کند.

 

کوچینگ کسب و کار برای رساندن شما به مرحله بعدی

شما ممکن است یک تجارت کوچک باشید. شما مدتی است که آن را پیش میبرید، اما شرکت آنطور که انتظار داشتید کار نمی‌کند. شما سخت کار می کنید، اما مطمئن نیستید که آیا کار درست را انجام می دهید یا خیر.

 

شاید به نظر می رسد که برای مدت طولانی سر خود را به دیوار کوبیده اید و نمی دانید که چه کاری انجام دهید. آوردن یک بیزینس کوچ به مدت شش ماه به شما فکر تازه ای در مورد چگونگی توسعه کسب و کار می دهد، به علاوه یک نفر در کنار شما، یک دوست قابل اعتماد که قبلا این کار را انجام داده است، تا جهت و انگیزه مورد نیاز شما را ارائه دهد.

 

زمانی که از منطقه امن خود خارج شدید، یک مربی کسب و کار بگیرید

کسب و کار شما ممکن است خوب پیش برود، اما برای مرحله جدید کمک و حمایت بیشتری می خواهید. شاید شما می خواهید یک مربی کسب و کار به شما کمک کند تا محصول یا خدمات جدیدی را توسعه دهید و راه اندازی کنید. یا شاید می توانید ببینید که راه بهتری برای انجام کارها وجود دارد، یا تغییری در صنعت شما در راه است، و می خواهید تفکر استراتژیک به شما در برنامه ریزی مرحله بعدی کمک کند.

 

ممکن است دلایل متفاوتی برای تمایل به کار با یک مربی داشته باشید. خوبه؛ یک مربی کسب و کار خوب می تواند خود را با شرایط متفاوتی تطبیق دهد.

 

کوچینگ کسب و کار چگونه کار می کند؟

تفاوت بزرگ بین کوچینگ کسب و کار و مشاوره کسب و کار در این است که کوچینگ به صورت یک سری جلسات منظم انجام می شود. یک مشاور معمولاً یک کار یکباره را انجام می دهد. کوچینگ ادامه دارد، اگرچه، البته، لازم نیست همیشه باشد.

 

شخصاً متوجه شده ام که دو بار در ماه ملاقات با مشتریان کوچینگ و حفظ ارتباط با آنها در بین جلسات بهترین کار را دارد. هنگامی که شروع به ایجاد تغییرات در یک کسب‌وکار کوچک می‌کنید، همه چیز می‌تواند به سرعت اتفاق بیفتد، بنابراین دریافته‌ام که در تماس بودن با مشتریان وقتی چیزی برای آنها پیش می‌آید مفید است.

فرق کوچ بیزینس و مشاوره چیست؟
کوچینگ شخصی

فرآیند کوچینگ کسب و کار

این فرآیند باید از زمانی شروع شود که شما و مربی کسب و کارتان استراتژی را طراحی کنید – برنامه بزرگی که می خواهید کسب و کار چگونه به نظر برسد و چگونه می خواهید به آن برسید. شما به طور منظم ملاقات می کنید و برنامه را تنظیم می کنید. ممکن است یک جدول زمانی از اقدامات تعیین کنید، و اولویت بندی کنید که کدام یک باید ابتدا انجام شود.

 

البته، اولین نسخه از استراتژی که با مربی کسب و کار خود به کار می برید، بی نقص نخواهد بود. اما به شما یک نقطه شروع می دهد و شما را وارد عمل می کند

بیزینس کوچینگ بین المللی چیست؟
کوچ توسعه شخصی چیست؟