کوچینگ - علیا کوچ

کوچینگ شخصی چیست؟ | علیا کوچ

کوچینگ شخصی چیست؟ | علیا کوچ

در این مطلب می خواهیم دربارهکوچینگ شخصی با هم صحبت کنیم.

وقتی ما جوان هستیم، والدین و مراقبانی داریم که ما را راهنمایی می کنند. با افزایش سن، معلمان و مربیان، گاهی اوقات درمانگر، و در نهایت، یک رئیس یا مشتری داریم. من به عنوان یک کوچ شخصی به شما در پیشرفت شما کمک می کنم بدون اینکه برنامه ای برای نتیجه شما داشته باشم. من به مشتریان کمک می‌کنم تا انتخاب‌هایی داشته باشند که با ارزش‌هایشان همسو باشد تا معنای بیشتری از زندگی‌شان بگیرند.

با هم، آنچه را که می‌خواهید به آن امیدوار باشید، تلاش کنید و در نهایت ایجاد کنید، شناسایی می‌کنیم. ما ارزش‌های شما را بررسی می‌کنیم و می‌بینیم که در چه موقعیتی قرار دارید و ممکن است کجا از مسیر مورد نظر خود منحرف شده باشید.

 

کوچینگ شخصی چیست
کوچینگ شخصی

کوچینگ شخصی با محمدرضا علیا

من از شما سوالات شخصی نافذ و تحریک آمیز می پرسم تا بتوانید ایده های جدیدی را بیان کنید. پس از یک جلسه مقدماتی، اخیراً یکی از مشتریان گفت: «شنیدم که خودم آن را با صدای بلند می‌گویم، شگفت‌انگیز بود. من حتی نمی دانستم که به این فکر می کنم، اما هستم. من خیلی هستم. این قدرتمند است که به ایده هایی که در درون من دفن شده اند، کلمات را بیان کنم.»

من به عنوان کوچ شخصی شما در یک ماموریت حفاری هستم. من به شما کمک می کنم نقاط را به هم متصل کنید، و سپس نسبت به بینش هایی که دارید اقدام کنید.

تمرکز تمرین مربیگری من، کوچینگ شغلی و کوچینگ زندگی است. از آنجایی که شغل شما بخش بزرگی از زندگی شما است، بسیاری از افراد با جستجوی Google برای مربی شغلی به من راه پیدا می کنند. در حالی که من مشتاق حمایت از شما در حرفه‌تان هستم، بهترین راهی که می‌دانم چگونه این کار را انجام دهم این است که حرفه شما را در چارچوب زندگی‌تان تنظیم کنم.

این به این معنی است که ما به شخصی که می‌خواهید باشید، تأثیری که می‌خواهید روی دنیا داشته باشید، و شاید شریک زندگی و والدینی که می‌خواهید باشید، و اهداف سلامت روانی و جسمی که دارید نگاه می‌کنیم. ما بهترین اهداف شغلی را در این زمینه تعیین می کنیم. چگونه حرفه شما از زندگی شما پشتیبانی می کند (نه برعکس.

 

به عنوان یک مربی شخصی، من با شما کار می کنم تا ارزش ها، معنا و تأثیر شما را بهتر تعریف کنم و ساختاری برای پیشرفت شخصی شما ایجاد کنم که منجر به رضایت شخصی بیشتر شود.

 

کوچینگ شخصی چیست
کوچینگ شخصی

کوچ زندگی شخصی چیست؟

کوچ شخصی همان مربی زندگی شخصی است (برای اطلاعات بیشتر به بالا مراجعه کنید).

کوچ توسعه شخصی چیست؟

عناوین مختلفی برای یک عملکرد مشابه وجود دارد – مربی زندگی، مربی شخصی و مربی توسعه شخصی همه یکسان هستند. و با این حال، تمرین‌کنندگان متفاوت عمل می‌کنند. از آنجایی که مربیگری در ایالات متحده هنوز تنظیم نشده است، هر کسی می تواند خود را یک مربی بنامد. به همین دلیل است که هنگام استخدام یک مربی مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید. درباره پیشینه، تحصیلات و تجربه مربی خود تحقیق کنید تا مشخص کنید آیا آن مربی برای شما مناسب است یا خیر. سپس با چند کوچ برای یک جلسه مقدماتی ملاقات کنید و تعیین کنید که چه کسی برای شما مناسب است.

کوچ توسعه شخصی چیست؟
کوچ توسعه شخصی چیست؟

مربی با عملکرد بالا چیست؟

کوچینگ با عملکرد بالا یک تخصص در کوچینگ شخصی/کوچینگ زندگی است، اگرچه اکثر مربیان با عملکرد بالا که من می شناسم از این ایده که کوچ زندگی نامیده می شوند دچار ترس می شوند. بیایید آن را تجزیه کنیم:

 

مربیان با عملکرد بالا با مدیران و ورزشکارانی کار می کنند که برای اوج عملکرد خود رانندگی می کنند. آنها بهترین از بهترین ها هستند و آن را به سطح بعدی می آورند. به ورزشکاران نمادینی مانند یوسین بولت یا مایکل فلپس یا مدیرانی مانند ایلان ماسک یا جف بزوس فکر کنید. آنها 100٪ به بهینه سازی عملکرد اوج اختصاص داده شده اند. مربیان با عملکرد بالا این افراد خارق‌العاده را مورد مطالعه قرار می‌دهند تا مشخص کنند آن‌ها چگونه کاری را انجام می‌دهند، سپس آن رویکرد را به مشتریان ترجمه می‌کنند تا بتوانند آن را اعمال کنند. دوست من استیون کاتلر سرپرستی گروه تحقیقاتی جریان را برعهده دارد، گروهی که به طور مجردی روی باز کردن قفل عملکرد اوج تمرکز دارد.

برای من، عملکرد بالا مستلزم اوج گرفتن در یک منطقه به ضرر مناطق دیگر نیست. تعریف من از زندگی با کارایی بالا، زندگی ای است که از نظر رضایت، شادی و مشارکت رتبه بالایی دارد. من به عنوان یک متخصص روانشناسی مثبت گرا و دانشجوی مشتاق تحقیقات شادی، بهترین عملکرد را به مشتریانم می دهم.

 

به عنوان مثال، من به یک مادر دو فرزند کمک کردم تا شغلی را ترک کند که در آن سالانه میلیون ها درآمد داشت تا بتواند زمان بیشتری را با فرزندانش بگذراند. در فرهنگ سرمایه داری ما، این امر تا حدی خلاف عقل است. اوج عملکرد اغلب به عنوان دریافت آن چک حقوق چند میلیون دلاری در نظر گرفته می شود – اما به چه قیمتی؟ هنگامی که این مشتری خاص ناهماهنگی شناختی را بررسی کرد که علیرغم درآمد سالانه دو برابر ویرگول تجربه کرد، و حول ارزش‌های خود تغییر جهت داد و متوجه شد که پول آن معنا یا رضایتی را که او می‌خواست را ارائه نمی‌کند.

 

پول نمی توانست زمان بیشتری برای او با فرزندانش بخرد. فقط انتخاب‌های فعال و مبتنی بر ارزش‌ها می‌توانست آزادی مورد نظرش را به او بدهد.

 

این همان نوع مربیگری با عملکرد بالا است که من انجام می دهم. من به مشتریان کمک می‌کنم تا زندگی خود را بهینه کنند تا با ارزش‌هایشان هماهنگی بیشتری داشته باشند تا بتوانند سهم معنادارتری در جهان داشته باشند، رضایت و شادی خود را افزایش دهند و زندگی‌شان را با ارزش‌هایشان هماهنگ کنند. و سپس به آنها کمک می کنم تا به آن زندگی انتقال یابند.