کوچینگ - علیا کوچ

کوچینگ توسعه فردی چیست؟

کوچینگ توسعه فردی چیست؟

کوچینگ توسعه فردی چیست؟ | محمدرضا علیا

یک کوچ توسعه فردی، مانند یک مربی زندگی، با شما در تمام زمینه های زندگی شما کار می کند. مربیان توسعه فردی که در کمک به افراد برای دستیابی به اهداف خاص و غلبه بر موانع رشد شخصی تخصص دارند. اهداف ممکن است به هر زمینه ای از پیشرفت شخصی، از جمله روابط، تجارت، امور مالی یا سلامت و تندرستی مرتبط باشند.

برای ارتباط با یک کوچ توسعه فردی می توانید با شماره 09353633423در واتساپ در ارتباط باشید.یا از طریق این لینک اقدام فرمایید.

مشتریان کوچینگ توسعه فردی به دنبال بهبود خود در یک یا چند روش هستند.

هدف از کوچینگ توسعه فردی بهبود خودآگاهی، ایجاد هویت توانمند، آزادسازی پتانسیل، ارتقای کیفیت زندگی، بهبود وضعیت اجتماعی، افزایش پتانسیل درآمد و تسهیل دستیابی به اهداف و آرزوهای شخصی است. یک کوچ شما را به ابزارهایی که برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید مجهز می کند.

چه عواملی در کوچینگ موثر است؟

کوچینگ توسعه فردی طیف گسترده ای از زمینه ها را پوشش می دهد، از شناسایی راه هایی برای افزایش شادی، عشق، ثروت و لذت کلی از زندگی. مشتریان قبلاً این چیزها را در داخل خود دارند. این وظیفه کوچ توسعه فردی است که به مشتری کمک کند تا از آنها آگاه شود.

یک مربی با کمک به شما در ارزیابی اینکه در کجا هستید و زندگی شما در حال حاضر چگونه است شروع می کند. مربیان از تکنیک های مختلفی برای ارزیابی وضعیت فعلی شما استفاده می کنند. سوالات قدرتمند، گوش دادن توانمند، آموزش و راه‌های دیگر که به شما کمک می‌کند بفهمید اکنون کجا هستید.

همه اینها به شما کمک می کند تا بفهمید کجا می خواهید باشید و چگونه می توانید خود را به آنجا برسانید. شما دقیقاً تصمیم می گیرید که چه اهدافی به بهترین وجه به شما اجازه می دهد تا خود را به جایی که می خواهید هدایت کنید و سپس می توانید با مربی خود یک استراتژی تعیین هدف ایجاد کنید. شما اهداف خود را تعیین می کنید و بهترین اقدامات را برای رسیدن به آن اهداف تعیین می کنید.

در هر زمینه ای که نیاز به کمک داشته باشید، یک مربی می تواند در بسیاری از مسائل شخصی مانند:

ارتباطات شخصی

عشق به خود

کشف خود واقعی خود

ذهنیت مثبت

تعیین هدف

افزایش درآمد

افزایش شادی و اشتیاق

افزایش اعتماد به نفس

کاهش استرس و اضطراب

خودانگیختگی

کوچینگ توسعه فردی چیست؟
کوچینگ توسعه فردی چیست؟

چرا کوچینگ شخصی و حرفه ای اینقدر تقاضا دارد؟

در بحبوحه تغییر و توسعه مداوم، افراد به ندرت گیر می‌افتند، زیرا آنها اطلاعات کلیدی یا روش دقیقی از یک دوره یا کتاب ندارند. در عوض، آنها اغلب در نحوه تفکر و احساس خود در مورد خود یا موقعیت های خود در زندگی و کار گیر می کنند. مردم اخیراً خیلی درگیر هستند.

بیایید به برخی از دلایل اصلی بپردازیم:

انفجار در استفاده از ارتباطات راه دور جهانی، بازارهای جدیدی را در سراسر جهان گشوده است و این امر به طور چشمگیری رقابت بین مشاغل را افزایش داده است.

در نتیجه، برای کار مؤثر، سازمان‌ها و کارکنان باید به طور مداوم باز باشند و با بازخورد بازارها و محیط‌های دیگر سازگار باشند. (به این یادگیری مستمر می گویند.)

نتایج این تغییر سریع شامل چالش ها و مشکلات بسیار پیچیده تری در زندگی و کار ما می شود.

روش‌های سنتی برای رسیدگی به این چالش‌ها و مشکلات آنطور که لازم است کار نمی‌کنند.

برای مثال، سبک سنتی رهبری از بالا به پایین با باز ماندن برای بازخورد و یادگیری سازگار نیست.

مشکلات پیچیده را نمی توان توسط کارشناسان و متخصصان که پیروان را از طریق رویکردهای بسیار تحلیلی و منطقی هدایت می کنند، حل کرد.

در نتیجه، کسب‌وکارها خواستار این هستند که خدمات آموزشی و توسعه در کمک به مردم برای “یادگیری نحوه یادگیری” (یادگیری مستمر) و اعمال آن یادگیری در محل کار بسیار مؤثرتر باشد.

همه این مسائل در همان زمان رخ می دهند که بسیاری از ما به دنبال معنای بیشتری در زندگی خود هستیم، بنابراین مردم به کوچ توسعه فردی روی می آورند.

مزایای اصلی کوچینگ

کوچینگ تقریباً در هر شرایطی می تواند برای هر کسی مفید باشد. مزایایی که مشتری از تجربیات کوچینگ خود به دست می آورد، بسیار به آنچه که در کوچینگ خود بر روی آن کار می کند بستگی دارد. با این حال، برخی از مزایای اصلی وجود دارد که مشتریان بدون توجه به اهدافی که انتخاب می کنند، می توانند به آنها دست یابند. صرف نظر از اهداف مشتریان، کوچینگ می تواند به مشتریان کمک کند تا:

با کمک به آنها برای انجام اقدامات مداوم در مورد اهداف فعلی و دنیای واقعی و به اشتراک گذاشتن بازخورد با دیگران در طول مسیر، به طور مؤثرتر بیاموزید (این واقعاً راهی است که بزرگسالان بهترین روش را یاد می گیرند).

مشکلات پیچیده را با کمک به مشتریان در تفسیر مجدد، یا قالب بندی مجدد مشکلات خود و همچنین ادامه اقدامات در جهت حل مشکلات خود حل کنید.

با کمک به آنها برای مشارکت صمیمانه تر و واقع بینانه تر در اینجا و اکنون، معنای بیشتری پیدا کنید، در نتیجه به آنها کمک کنید تا زندگی معتبرتری داشته باشند.

روش‌های معمول و ابزارهای مربیگری

کوچینگ توسعه فردی چیست؟
کوچینگ توسعه فردی چیست؟

مربیان در تمرین خود از انواع روش ها، ابزارها، فرم ها و تمرینات استفاده می کنند. استفاده از این روش ها و ابزارها بستگی زیادی به ارزش ها و تمرکز مربی و نیازها و ماهیت منحصر به فرد مشتری دارد. آنها برای مثال عبارتند از:

1-مجموعه ای واضح از استانداردها و اصول اخلاقی که ماهیت و دامنه رابطه کوچینگ را هدایت می کند.

2-قراردادها برای ایجاد تفاهم و تعهدات روشن بین مربی و مشتری

3-فرم ها و چک لیست های مختلف برای جمع آوری سریع اطلاعات در مورد مشتری در مورد اطلاعات تماس، سابقه و غیره.

4-موجودی ها و تمرین هایی که به مشتریان کمک می کند تا ارزش ها و چشم انداز خود را برای خود روشن کنند.

5-گوش دادن عمیق برای درک واقعی ماهیت و نیازهای مشتری.

6-بررسی سوالات برای کمک به مشتری برای درک مفروضات و دیدگاه های خود در مورد خود و دنیای خود.

7-چالش های زیرکانه برای پیشبرد مشتری.

8-انعکاس و جمع بندی برای گرفتن نتیجه گیری و یادگیری برای مربی و مشتری.

9-هدف گذاری به طور متقابل با مشتری انجام می شود تا از جهت گیری روشن مداوم، حل مشکل، موفقیت و توسعه برای مشتریان اطمینان حاصل شود.

مهارت های مورد نیاز

مربیان زندگی باید ویژگی‌ها و مهارت‌های خاصی را داشته باشند و شخصیت مناسبی برای کار داشته باشند. تکمیل یک برنامه آموزشی می تواند به شما کمک کند تا دانش اولیه این مهارت ها را به دست آورید، اما اگر به فکر مربی شدن هستید، باید برخی از این ویژگی ها را داشته باشید. مربیان باید از کار با افراد و کمک به آنها برای حل مشکلات لذت ببرند. آنها باید مهارت های ارتباطی عالی داشته باشند، شنوندگان خوبی باشند، دیدگاهی مثبت و خوش بینانه داشته باشند، بخواهند تغییرات مثبتی در زندگی مشتریان خود ایجاد کنند و به رشد و توسعه شخصی خود علاقه داشته باشند.

آموزش و پرورش

اگرچه از نظر فنی می‌توانید بدون هیچ آموزشی مربی توسعه شخصی شوید، اما اگر مربیان می‌خواهند معتبر باشند، توصیه می‌شود که برخی از آموزش‌ها را انجام دهید. دریافت آموزش از یک سازمان معتبر قطعا به مربیان کمک می کند تا مشتریان را جذب کنند زیرا اگر آموزش مناسبی داشته باشند بسیار معتبرتر و قابل اعتمادتر هستند.

آموزش کوچینگ باید شامل مجموعه خاصی از شایستگی های اصلی، از جمله اخلاق، ایجاد ارتباط با مشتری، ارتباط موثر، تسهیل یادگیری و نشان دادن نتایج، از جمله از طریق تعیین هدف و دستیابی باشد. بسته به سطح تخصص مورد نظر شما و اهداف سازمان، آموزش مربی می تواند چندین ماه یا سال طول بکشد.

دایرکتوری های آنلاین را جستجو کنید تا مربیانی را بیابید که دارای عضویت در یک سازمان حرفه ای هستند و دارای پوشش بیمه ای و شرایط لازم هستند. با این حال، اگر با مربی خود ادامه ندهید، صلاحیت ها و آموزش اهمیت چندانی ندارد.

داشتن یک رابطه عالی با یک کوچ توسعه فردی واقعا مهم است. اگر با مربی زندگی خود، احساس راحتی نمی کنید، چیز زیادی از این جلسه به دست نخواهید آورد. قبل از رزرو جلسه، ایده خوبی است که با یک مربی در تماس باشید. به این ترتیب می توانید قبل از اینکه زمان و پول خود را اختصاص دهید، احساس کنید مربی چگونه است.

کوچینگ ابزاری است که می تواند زندگی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد، بنابراین یافتن ابزار مناسب برای کمک به شما برای رسیدن به اهدافتان ضروری است.