کوچینگ - علیا کوچ

کاربرد انواع کوچینگ

کاربرد انواع کوچینگ

 کاربرد انواع کوچینگ

کوچینگ نوعی مشاوره است که در اصل برای مدیران، بازرگانان و مشاغل حرفه ای در نظر گرفته شده است و به کارآمدتر شدن کمک می کند، یعنی افراد با منابع ذهنی و جسمی کمتری با وظایف خود و بهتر کنار می آیند. در حال حاضر کوچینگ انواع مختلفی دارد که هر کدام مشکلات خاص خود را حل می کند.

کوچینگ چیست؟
کوچینگ چیست؟

 

فهرست محتوا

انواع کوچینگ بر اساس حوزه کاربرد

کوچینگ کسب و کار، یک کوچ تجاری چه چیزی می تواند بدهد؟

+ کوچینگ سازمانی

+ کوچینگ اجرایی

+ کوچینگ اجرایی: افسانه ها و باورهای غلط

کوچینگ شغلی: وظایف و تفاوت های اصلی

کوچینگ خانواده: چرا به آن نیاز است و به چه کسانی کمک خواهد کرد

کوچینگ رشد شخصی: چگونه می تواند مفید باشد

کوچینگ تحول آفرین: روانشناسی تغییر

انواع کوچینگ با توجه به شکل تعامل و سبک رفتار چیست؟

 

 

 

کوچینگ را می توان به دو گروه بزرگ تقسیم کرد: فردی و
شرکتی، بسته به اینکه با چه کسی انجام می شود. فردی – برای یک نفر، شرکتی – برای
کل تیم. همچنین انواع مختلفی از کوچینگ بر اساس حوزه کاربرد وجود دارد: کوچینگ
کلاسیک کسب و کار، کوچینگ شغلی، رشد شخصی، و غیره
.

انواع کوچینگ بر اساس حوزه کاربرد

نویسندگان کتاب ها و کتاب های راهنما در مورد کوچینگ اغلب در مورد انواع کوچینگ اختلاف نظر دارند. آنها متفاوت هستند، اما برخی از انواع و جهت گیری های کوچینگ وجود دارد که برای اکثریت شناخته شده و محبوب ترین هستند.

 

حوزه کاربرد کوچینگ

 

 

برخی از انواع کوچینگ می توانند مکمل یکدیگر باشند و به طور موثر با یکدیگر ترکیب شوند. ارزش آن را دارد که در مورد انواع خاصی با جزئیات بیشتر صحبت کنیم.

کوچینگ کسب و کار: مربی کسب و کار چه چیزی می تواند بدهد؟

مربی کسب و کار
مربی کسب و کار

این نوع کوچینگ در بین رهبران کسب و کار بسیار محبوب است. هدف آن افزایش کارایی فرآیندهای تجاری است. در همان زمان، تعامل بین مربی و صاحبان مشاغل، روسای بخش و کارمندان عادی صورت می گیرد. مدیریت به همراه مربی برای رسیدن به بهترین نتیجه تلاش می کنند. به عنوان یک قاعده، این نیاز به تغییراتی در فرآیندهای شرکت دارد. گاهی اوقات این تغییرات چشمگیر هستند.

 

کوچینگ کسب و کار شامل چندین فعالیت اصلی است:

 

·      تجزیه و تحلیل کلیه فرآیندهای تجاری شرکت؛

·      مشاوره و توصیه های حرفه ای؛

·      آموزش کارکنان؛

·      افزایش انسجام تیم و انگیزه کارکنان

 

شرکت های بزرگ اغلب مربیان تمام وقت خود را دارند یا متخصصانی را برای حل مشکلات خاص جذب می کنند.

 

هدف اصلی مربیگری کسب و کار افزایش رقابت پذیری شرکت است، زیرا
فناوری های تولید و کسب و کار بسیار سریع در حال توسعه هستند و عقب ماندن از سرعت
عمومی نامطلوب است
.

سخت ترین رقابت در تجارت بزرگ مشاهده می شود. با این حال، کوچینگ
کسب و کار برای شرکت های کوچک، مشاغل متوسط و کارآفرینان خصوصی نیز مفید خواهد
بود
.

 

کوچینگ کسب و کار انواع و جهات مختلفی دارد.

کوچینگ سازمانی

کوچینگ اجرایی

این نوع کوچینگ به صورت
فردی انجام می شود. در موارد زیر لازم است
:

 


 1- باز کردن یک تجارت جدید از ابتد

 2-ایجاد جهت های جدید، تغییر نام تجاری،
 سازماندهی مجدد

 3-دستیابی به نتایج اعلام شده

 4-توسعه مشارکت ها؛

 5-ایجاد یک طرح موثر برای تبلیغات و بازاریابی؛

 6-تعیین سیاست قیمت گذاری؛

 7-بهینه سازی مدیریت پرسنل

 

 

یک کوچ کسب و کار در موقعیتی برابر با مشتری خود قرار دارد، بر اساس احترام و اعتماد متقابل کار می کند. او مسیر توسعه را برای شرکت تعیین می کند ، از مشتری سؤالات درستی می پرسد که خودش باید پاسخ آنها را بیابد. بنابراین، به تعیین اهداف و یافتن منابع برای دستیابی به آنها کمک می کند.

کوچینگ اجرایی: افسانه ها و باورهای غلط

از آنجایی که این نوع کوچینگ بیشترین تقاضا را دارد و در نتیجه پردرآمدترین است، توانسته مجموعه ای از افسانه ها و تعصبات را به دست آورد. شاید ارزش نگاه کردن به آنها را داشته باشد. در اینجا اسطوره ها وجود دارد:

 

1. یک کوچ همه مشکلات را حل می کند

در واقع اینطور نیست. او تنها با هدایت فرآیند فکری خود در مسیر درست می تواند به رهبر کمک کند. به اشتباهات اشاره می کند، انگیزه می دهد، توصیه می کند. با این حال، مدیر بازرگانی همچنان باید خودش تصمیم بگیرد.

 

2. کوچینگ برای بهبود وضعیت کسب و کار کافی است.

کوچینگ نوشدارویی نیست، اما ابزاری موثر برای آن دسته از مدیرانی است که نمی دانند چگونه فرآیندهای تجاری را در سازمان خود راه اندازی کنند. و این ابزار زمانی بیشترین کاربرد را دارد که همراه با روش های دیگر برای بهبود شرکت استفاده شود.

 

3. کوچینگ برای تیم شما می تواند توسط خودتان انجام شود.

یک رهبر نمی تواند یک مربی موثر باشد، زیرا او هر روز با زیردستان خود ملاقات می کند، با آنها وارد روابط حرفه ای می شود و در فرآیندهای مختلف شرکت درگیر می شود. بنابراین نمی تواند نسبت به آنها عینی باشد. کوچینگ دقیقاً با یک دید بی طرفانه از بیرون ارزشمند است.

کوچینگ شغلی: وظایف و تفاوت های اصلی

کوچینگ شغلی
کوچینگ شغلی

کوچینگ شغلی برای حرفه ای هایی که می خواهند در این حرفه در سریع ترین زمان ممکن پیشرفت کنند ارائه می شود. اغلب کوچینگ شغلی توسط یک متخصص در همان زمینه انجام می شود. این نوع کوچینگ برای کسانی انجام می شود که به دنبال شغل هستند، می خواهند محل کار یا زمینه فعالیت خود را تغییر دهند، پس از یک وقفه طولانی (مثلا مرخصی زایمان) به این حرفه بازگردند.

 

همچنین، یک مربی شغلی می‌تواند به افراد در یافتن مشاغل غیر مرتبط در بازار کار کمک کند: برنامه‌ای برای بازآموزی و یافتن خود در یک تجارت جدید تهیه کنید.

 

یک مربی شغلی به یافتن شغل، تغییر تخصص، بهبود مهارت های حرفه ای کمک می کند.

 

 

تفاوت بین کوچینگ شغلی و کوچینگ کسب و کار در این است که به طور خاص برای کارمندان استخدام شده انجام می شود، نه صاحبان مشاغل، و هدف آن بهینه سازی فرآیندهای کسب و کار نیست، بلکه ایجاد مسیر شغلی برای یک متخصص خاص است.

کوچینگ خانواده: چرا به آن نیاز است و به چه کسانی کمک خواهد کرد

کوچینگ خانواده
کوچینگ خانواده

کوچینگ خانواده بیش از هر نوع دیگری به مشاوره روانشناسی و خانواده درمانی نزدیک است. برای افرادی که می خواهند رابطه خود را با همسر، والدین، فرزندان خود درک کنند مفید خواهد بود.

 

تفاوت اصلی بین کوچینگ خانواده و درمان در این است که هدف آن یافتن دلایل نیست، بلکه تصمیماتی است که رابطه را برای همه شرکت کنندگان راحت تر می کند.

 

 

کوچینگ خانواده به انواع مربیگری گروهی اطلاق می شود و تا حدودی شبیه کوچینگ تیمی است، فقط تیم در این مورد خانواده است. این به اعضای خانواده کمک می کند تا با هم متحد شوند و در یک طرف احساس کنند، برای یک هدف مشترک متحد شوند. اغلب اتفاق می افتد که تضاد منافع در خانواده وجود دارد و مربیگری خانواده به رسیدن به سازش کمک می کند.

کوچینگ توسعه فردی : چگونه می تواند مفید باشد

کوچینگ توسعه فردی
کوچینگ توسعه فردی

 

در سال های اخیر، کوچینگ توسعه فردی یا کوچینگ زندگی، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این نوع کوچینگ شخصی، فردی است، برای همه کسانی که به دنبال خودسازی هستند مناسب است. منظور از رشد شخصی چیست؟ معمولا این است :

 

·      توسعه هوش هیجانی، کنترل احساسات؛

·      توسعه خلاقیت، تسریع فرآیندهای فکری، بهبود عملکردهای ذهنی: حافظه، توجه.

·      افزایش آگاهی؛

·      نگرش مثبت؛

·      لذت بردن بیشتر از زندگی

 

 

مربیان رشد شخصی گاهی اوقات به عنوان مربیان زندگی نیز شناخته می شوند. این متخصصان شبیه روان درمانگران هستند، با این حال، آنها با مشکلات روانی عمیق کار نمی کنند و علل آنها را تجزیه و تحلیل نمی کنند، آنها فقط به بهبود کیفیت زندگی کمک می کنند و رفتار را سازگارتر می کنند.

درباره کوچ توسعه فردی بیشتر بخوانید

 

 

 

کوچینگ تحول آفرین: روانشناسی تغییر

کوچینگ تحول آفرین
کوچینگ تحول آفرین

این نوع کوچینگ از نظر معنایی به نوع قبلی نزدیک است اما تفاوت هایی نیز دارد. هدف کوچینگ تحول آفرین تغییر ذهن با دور شدن از کلیشه های معمولی و تسلط بر روش های جدید تفکر است. از طریق این تغییرات، زندگی به تدریج بهبود می یابد، زیرا روش های جدید تفکر بر رفتار تأثیر می گذارد. این نوع کوچینگ یکی از سخت ترین ها در نظر گرفته می شود، زیرا شامل تغییرات شخصیتی جهانی است.

 

 

اگر رشد فردی تدریجی باشد، دگرگونی ها به سرعت رخ می دهند. این همیشه آسان و خوشایند نیست، گاهی اوقات رد روش های قدیمی تفکر منجر به تجدید نظر در کل زندگی می شود و می تواند بسیار دردناک باشد. گاهی اوقات تغییر می تواند منجر به تغییر شغل، شریک زندگی، محل زندگی شود. همه اینها منجر به استرس شدید و طولانی مدت می شود. بنابراین وظیفه مربی ارائه حمایت و انگیزه در تمام دوره انتقال است.

انواع کوچینگ با توجه به شکل تعامل و سبک رفتار چیست؟

 

انواع و جهات دیگری از کوچینگ وجود دارد، به عنوان مثال، رفتاری : برای تغییر رفتار، تکاملی : نوعی کوچینگ زندگی.

 

با توجه به سبک رفتار، انواع کوچینگ زیر متمایز می شود: سبک آزاد – مربیگری فردی به سبک آزاد مطابق با نیازهای مشتری، روندی – بر اساس یک برنامه از پیش طراحی شده از اقدامات که با نیازهای مشتری سازگار است. مشتری.

 

 

انواع کوچینگ در قالب تعامل چیست؟ تمام وقت – در دفتر یا در قلمرو بی طرف، که شامل تعامل شخصی است. مکاتبات یا از راه دور – ارتباط با استفاده از پیام رسان های فوری، ارتباطات صوتی و تصویری و همچنین مکاتبات.