چرا به کوچینگ احتیاج داریم؟

چرا به کوچینگ احتیاج داریم؟
کوچینگ - علیا کوچ

زمانی سرنوشت افراد موفق را دنبال می‌کنید مرزی بین خودتان و آن‌ها احساس می‌کنید.

زمانی سرنوشت افراد موفق را دنبال می کنید، مرزی بین خودتان و آن‌ها احساس می‌کنید؟
فکر می‌کنید برای رسیدن به احساس موفقیت در زندگی راه سختی در رو به رو دارید. یا فکر می‌کنید که فقط قرار نیست به گروه انسان‌های موفق و شاد بپیوندید؟
مرزهایی که میان خودتان و موفقیت کشیده‌اید چقدر واقعی هستند؟ جهانی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، منابعی که به آن‌ها دسترسی داریم و امکاناتی که احتمالاً برای پدربزرگ‌هایمان قابل‌ تصور هم نبود. باعث شده به بی‌نهایت منابع یادگیری متصل باشیم.
همین‌که شما مخاطب این متن هستید و به آن دسترسی پیدا کرده‌اید. به معنای این است که آگاهی و پتانسیل لازم را برای رسیدن به موفقیت و موقعیت ایده‌آلتان را دارید.
تجربیات انسان‌های موفق و شاد نشان می‌دهد مسیر ثابتی برای رسیدن به موفقیت وجود نخواهد داشت. اما اشتراکاتی هم در بین سبک زندگی بسیاری از افراد موفق وجود دارد که «کوچینگ زندگی» یکی از آن‌هاست.
اصلاً یکی از علت هایی که افراد از مسیرهای مختلفی به موفقیت دست می یابند استفاده از کوچینگ زندگی است. چون در کوچینگ هیچ نسخه ثابتی برای کسی تجویز نمی‌شود و هر کس با توجه به استعدادها، علایق و خواسته‌هایش به سمت هدف هدایت می‌شود.

مزایای کوچینگ برای اشخاص ، همینطور سازمان‌ها و کسب و کارها طبق آمار و درصدهای اعلام شده از فدراسیون بین المللی کوچینگ عبارت است از :

مزایای کوچینگ برای اشخاص، همینطور سازمان ها و کسب و کارها طبق آمار و درصدهای اعلام شده از فدراسیون بین المللی کوچینگ عبارت است از:
۸۰ درصد رشد و افزایش اعتماد به نفس
۷۳ درصد رشد ارتباطات
۷۲ درصد رشد و افزایش مهارت های ارتباطی افراد
۶۷ درصد رشد در ایجاد تعادل بین کار و زندگی
۶۱ درصد رشد مدیریت کسب و کار
۶۰ درصد رشد بازگشت سرمایه در سازمان
۵۷ درصد رشد مدیریت زمان
۵۱ درصد رشد عملکرد و کارایی تیم ها

با توجه به آمار اعلام شده می شود گفت که احتیاج به کوچ در افراد ایجاد شده و جهت رشد فرایند کسب و کار و زندگی به کوچینگ نیاز دارند.

در چه مواردی می‌شود یک کوچ استخدام کنیم :

نمونه موردهایی که شما می توانید از جلسات کوچینگ استفاده نمایید در ادامه برایتان آورده شده است:

کاری را می خواهید شروع کنید اما نمی دانید از کجا؟
به دنبال رشد روابط هستید.
ایده ای دارید و می خواهید آن را به یک کسب و کار موفق بدل کنید.
نمی دانید چگونه ذهن سردر گم تان را خیلی خوب مرتب کنید .
هر روز در حال کار کردن هستید اما نمی دانید چرا پیشرفتی در کارتان رخ نمی دهد.
می خواهید برای خود کار کنید و رئیس خودتان باشید.
به دنبال ایجاد یک شغل خانگی هستید.
می خواهید بین کار و زندگی شخصی تان تعادل لازم را ایجاد نمایید.
رضایت شغلی خوبی ندارید.
به عنوان مدیر عامل یک شرکت بزرگ در دنیای سرشار از تغییرات امروز احساس نگرانی زیادی دارید.
از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید و به خود و توانایی هایتان شک دارید؟
کارمندی هستید که ترس از تغییر شغل و کارافرینی دارید.
مدیری هستید که در ارتباط با کارمندان خود دچار بحران هست؟
بی وقفه برای راضی نگه داشتن دیگران تلاش می کنید.
فردی هستید که سال ها به دنبال ایجاد تغییراتی در زندگی و ضعیت مالی تان بوده اید.
بین ادامه تحصیل و مهاجرت دو دل هستید.
به دنبال وزن مناسب هستید.
شما فازغ از هر گونه موضوعی اگر هدفتان تغییر، بهبود و پیشرفت خود کسب و کارتان باشد می توانید از یک کوچ و خدمات او به خوبی بهره مند شوید.

یکی از شاخه‌های کوچینگ، کوچینگ زندگی می‌باشد که نشانه هایی به شما میگوید به کوچینگ زندگی نیاز دارید را در زیر میخواهیم بیان کنیم

داشتن احساس سردرگمی

شاید اولین کمکی که کوچینگ زندگی به افراد می‌کند این است که مسیر درست را به آن‌ها نشان می‌دهد. اگر تابه‌حال در زندگی‌تان حس گم کردن مسیر را تجربه کرده باشید. به‌شدت این نیاز را حس کرده‌اید که کسی از بیرون به شما نشان دهد در چه نقطه‌ای از زندگی ایستاده‌اید و به‌سوی چه کجا باید حرکت کنید.
کوچ زندگی یا لایف کوچ، کسی است که با دانستن هدف ها، علایق و خصوصیات شما، می‌تواند این مسیر را به‌خوبی برایتان روشن کند.

به خودتان و توانایی‌هایتان شک دارید

خیلی وقت ها ناتوان بودن نیست که ما را از حرکت منع می‌کند. مطمئنا شما هم افرادی را می شناسید که در عین مهارت و توانایی، به خاطر داشتن شک و تردید نسبت به خود، دست به هیچ اقدامی نمی‌زنند.
موضوع این است که بیشتر ما از داخل می‌دانیم که چه چیزی را می‌خواهیم اما دنیای بیرون با باید و نبایدهایی که به ما این را القا می‌کند، باعث می‌شود نتوانیم با خودمان روراست باشیم و بدانیم که از زندگی دقیقا چه چیزی می‌خواهیم.
اتفاقی که در جلسات کوچینگ زندگی رقم می خورد این است که نه‌تنها چشم‌انداز و هدفمان شفاف می‌شود، بلکه می‌توانیم مسیر رسیدن به آن را نیز قدم‌به‌قدم ببینیم

می‌خواهید شغلتان عوض شود :

هر تغییری در زندگی خصوصاً درزمینه شغل و حرفه به جسارت و اعتمادبه‌نفسی نیاز دارد که بسیاری از افراد فاقد آن هستند.
احتمالاً عده زیادی از افرادی که می‌بینید هرروز سر کار می‌روند و سال‌هاست این روند را ادامه داده‌اند. مدت‌ها به تغییر شغلشان فکر کرده‌اند ولی جرعت آن را به مرحله عمل برسانند تنها در عده کمی یافت می‌شود.
برای اینکه شما هم با این افراد باشید. حضور کوچ در کنارتان کمک بزرگی محسوب می گردد زیرا اطمینان خاطر و اعتماد به ‌نفس لازم را برایتان به همراه دارد.

کارهایتان را زود فراموش می‌کنید

یک نقل قول معروف از ارسطو وجود دارد که می‌گوید زندگی ما همان کارهایی است که به شکل مداوم انجام می‌دهیم.
با این دیدگاه، فوق‌العاده بودن یک اقدام نیست. بلکه یک عادت است‌. این جمله نشان می‌دهد مصربودن در هر کاری باعث آن می‌شود که بتوانیم آن را به یک عادت خوب روزانه تبدیل کنیم.
اما فراموش کردن کارها آفتی است که بسیاری از ما به آن مبتلا می شویم و یا هستیم. وجود کسی که باعث شود احساس مسئولیت در ما برای انجام کارهایمان رشد پیدا کند، و آن‌ها را به عادت‌های روزانه تبدیل کنیم. تأثیر خیلی خوبی بر سرعت رسیدن به هدف‌های حرفه‌ای و شخصی در زندگی خواهد داشت.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *