علیا کوچ

لایف کوچ | مزیت های لایف کوچینگ | کوچینگ

لایف کوچ | مزیت های لایف کوچینگ | کوچینگ

لایف کوچ | مزیت های لایف کوچینگ | کوچینگ

همه ما با مفهوم کوچینگ آشنا هستیم. بزرگ ترین ورزشکاران ما در سطح دنیا از کوچ های ورزشی بهره میبرند. بسیاری از مدیران عامل ، کارآفرینان ، رهبران کسب و کار ، مدیران اجرایی و متخصصان کسب و کار بدون کوچینگ کسب و کار موفق نخواهند شد. اما نوع دیگری از کوچینگ وجود دارد که بسیاری با آن ناآشنا هستند : لایف کوچینگ

لایف کوچ | مزیت های لایف کوچینگ | کوچینگ

لایف کوچ کیست؟

لایف کوچ به کسی میگویند که به طور حرفه ای آموزش دیده است که به شما در مسیر استفاده کامل از پتانسیلتان کمک کند تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

لایف کوچ ها آموزش دیدند تا بتوانند از شما سوالات درستی بپرسند ، ارتباط موثری با شما بگیرند و به قلب نیازها و خواسته هایتان دسترسی پیدا کنند. روش های مختلفی برای لایف کوچینگ وجود دارد که بهتر است قبل از مراجعه به کوچ درمورد آنها تحقیق کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. به یاد داشته باشید که همه برنامه های کوچینگ یکسان نیستند.

لایف کوچ | مزیت های لایف کوچینگ | کوچینگ

لایف کوچ چه کاری انجام میدهد؟

یک کوچ ، مراجعه کننده خود را برای طیفی از مسائل حرفه ای و شخصی تشویق میکند و به آنها مشاوره میدهد.لایف کوچینگ با دادن مشاوره ، پند ، راهنمایی و درمان متفاوت است. شما به یک کوچ مراجعه میکنید تا در پروژه های حرفه ای خاص ، اهداف شخصی و تغییرات کمکتان کند.

یک کوچ با تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی شما ، شناسایی باورها و عقاید شما ، چالش ها و موانع احتمالی که با آنها خواهید رو به رو شوید ، برنامه ای را طراحی میکند تا شما به نتیجه خاص در زندگی برسید که در نتیجه آن به رشد شما کمک خواهد کرد.

ارتباط بین شما و لایف کوچتان بیشتر مانند یک مشارکت خلاقانه است تا یک همکاری یک طرفه. از اولین ملاقاتتان شما به موارد زیر خواهید دست یافت:

مزیت های لایف کوچینگ چیست؟

معنی اصلی لایف کوچ و مزایا آن بستگی به هدف اصلی شما دارد. برخی از مواردی که مراجعه کنندگان در هنگام کار با لایف کوچ تجربه میکنند عبارتند از:

در نهایت لایف کوچینگ به شما این امکان را میدهد تا در هر زمینه از حداکثر پتانسیل خود استفاده کنید. تحقیقات نشان میدهد که کوچینگ و ترینینگ در کنار هم موثر تر هستند.ترینینگ به تنهایی بهره وری شما را تا 22.4 درصد افزایش میدهد اما وقتی که با کوچینگ ترکیب میشود ، بهره وری شما تا 88 درصد افزایش میابد.

لایف کوچینگ چگونه است؟

الان که به جواب سوال لایف کوچینگ چیست؟ رسیدیم ، میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که دقیقا باید از لایف کوچینگ چه انتظاری داشته باشم.لایف کوچینگ معمولا در قالبی خاص و ساختار یافته کار میکند، اگرچه که کوچ شما برای ایجاد یک برنامه کارآمد با شما همکاری میکند.

در ابتدا ، با کوچ خود روی تعریف چشم اندازتان نسبت به زندگی کار میکنید . کوچ شما از شما میپرسد:

چه چیزی شما را هدایت میکند؟

اساس اهداف شما چیست؟

پس از پاسخ دادن به این سوالات ، درکنار مربی خود روی موانع و باورهایی که شما را محدود کردند ، کار خواهید کرد.

چه چیزهای منفی به خودت می گفتی؟

چگونه این الگوها بر سر راه شما قرار گرفته اند و چگونه میتوانید از آنها عبور کنید؟

در نهایت ، شما و مربیتتان اهداف چالش برانگیزی اما دست یافتنی تعیین خواهید کرد. کوچ شما با کمک به شما اهداف بلند مدت و کوتاه مدتی را تنظیم میکند که همسو با ارزش های اصلیتان هست و اطمینان حاصل میکند که به اهداف محدود رضایت نمیدهید یا بیش از حد منفی نخواهید بود.

ارزیابی موقعیت فعلی شما ، به شما و کوچتان اجازه میدهد که پیشرفت خود را بسنجید و موانع فعلی و احتمالی را شناسایی کنید.پس از این مرحله مهم ، شما و کوچ شما منابع خود و تمام اقداماتی را که در دسترس شماست بررسی میکنید تا به یک برنامه عملی برسید.سپس تصمیم میگیرید چه گام هایی را بردارید و چه زمانی اقدام به انجام آنها کنید.همچنین برای موانع احتمالی آماده میشوید و برای کنار آمدن با آنها برنامه ریزی میکنید.در این مرحله مطمئن میشوید که هر قدمی که برنامه ریزی کردید از هدف نهاییتان ساپورت میکند و در همین حین کوچ شما نیز کمک میکند که در مسیرتان بمانید و پیشرفت شما را نیز زیر نظر میگیرد.اگر برنامه شما در نقطه ای نیاز به اصلاح داشته باشد ، کوچ شما به شما کمک خواهد کرد و باعث میشود تا با قدرت به مسیرتان متعهد بمانید.

چه کسی باید به فکر داشتن لایف کوچ باشد؟

هرکسی که میخواهد کارهایی بیشتر از امروز در فردایش انجام دهد باید به فکر مراجعه به یک کوچ باشد. مراجعه کنندگان لایف کوچینگ معمولا افرادی بلند همتی هستند که میخواهند بازده خود را بهبود ببخشند و رشد بیشتری داشته باشند و میخواهتد که این کارها را سریع و به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

افراد با زمینه های کاری مختلف از لایف کوچ ها کمک میگیرند ، از جمله بازیگران ، لیدرهای کسب و کار ، کار آفرینان ، مدیران ، متخصصان ، صاحبان مشاغل کوچک و پیشگامان استارت آپ.

همه این افراد شکافی را بین جایی که هستند و جایی که میخواهند باشند احساس میکنند و زمانی که برای رسیدن به اهدافشان کمک میخواهند به کوچینگ روی می آورند.

اگر از خود میپرسید که لایف کوچ چه کاری انجام میدهد و ایا من به آن نیاز داریم ؛ احتمالا کوچینگ برای شما مفید خواهد بود. در اینجا به چند نشانه دیگر که شما به لایف کوچ نیاز دارید اشاره میکنیم:

حالا وقت آن است که امروز با یک کوچ تماس بگیری و راه خوشحال تر،با اعتماد بنفس تر و کامل تر بودن را آغاز کنید.

برای گرفتن جلسه از اینجا اقدام کنید

از اینستاگرام ما هم دیدن کنید.

 

خروج از نسخه موبایل