کوچینگ - علیا کوچ

بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ یکی از انواع کوچینگ است که مراجعه کننده که می تواند یک کارآفرین یا یک شرکت باشد به کمک یک کوچ می تواند اهداف خود را معین نموده و با هزینه، دقت و انرژی کمتری به آنها برسد و همچنین استراتژی و ساختار کسب و کار خود را بر مبنای هدف های منتخب خودش در بخش های مختلف فروش، مدیریت، رهبری، ساختار سازمانی و… با کمک کوچ خود تهیه و تنظیم نماید.

بیزینس کوچینگ | محمدرضا علیا

چه در حال اداره یک کسب و کار کوچک و محلی باشید یا به دنبال ایجاد یک شرکت در سراسر جهان باشید، نمی توان مزایای مربیگری کسب و کار را نادیده گرفت.

اداره یک کسب و کار اغلب می تواند به عنوان یک پیگیری بسیار انفرادی احساس شود. با این حال، مانند بسیاری از چیزهای زندگی، داشتن یک مربی باتجربه که بتوانید به آن تکیه کنید یکی از با ارزش ترین منابع موجود برای صاحبان مشاغل است.

می بینید:

بیشتر صاحبان مشاغلی که به دنبال مشاوره در مورد چگونگی رشد شرکت خود هستند، منابع محدودی برای روی آوردن به آنها دارند.

مطمئناً، مقالات و کتاب‌های الکترونیکی آنلاین بی‌شماری در مورد چگونگی ایجاد و رشد یک کسب‌وکار وجود دارد، اما در نهایت، هر کسب‌وکاری منحصربه‌فرد است و توصیه‌های عمومی به سختی می‌تواند جایگزین مناسبی برای راهنمایی شخصی باشد.

خوشبختانه، اکنون سرویسی وجود دارد که در آن صاحبان مشاغل می توانند راهنمایی شخصی مورد نیاز برای پاسخ به سؤالات دشوار خود و موفقیت سازمان خود را دریافت کنند – مربیگری کسب و کار.

بیزینس کوچینگ چیست؟

مربیان کسب و کار معمولاً کارآفرینان باتجربه و خود صاحبان مشاغل هستند که تصمیم می گیرند از استعدادهای خود برای ایجاد و رشد یک کسب و کار برای کمک به سایر صاحبان مشاغل برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

در حالی که اطلاعات و توصیه‌های زیادی در مورد نحوه راه‌اندازی و رشد یک کسب‌وکار به‌صورت آنلاین در دسترس است، همه آن‌ها طبیعتاً عمومی هستند و مختص کسب‌وکار منحصربه‌فرد شما نیستند. از سوی دیگر، مربیان کسب و کار می توانند چیزی بسیار ارزشمندتر ارائه دهند – مشاوره شخصی و سفارشی.

اگر شخصی بخواهد نواختن یک ساز را بیاموزد، پیدا کردن معلم بسیار آسان تر از آموزش دادن به خودش است.

به همین ترتیب، اگر یک ورزشکار بخواهد مهارت های خود را بهبود بخشد، بهترین کاری که می تواند انجام دهد این است که به تیمی بپیوندد که یک مربی بزرگ دارد.

ما این منطق را – این واقعیت که مربیان و مربیان بزرگ سریع‌ترین راه‌ها برای موفقیت هستند – برای بیشتر هر شغلی به کار می‌بریم، با این حال وقتی صحبت از رشد یک تجارت به میان می‌آید، همان منطق اغلب نادیده گرفته می‌شود.

مربیان کسب و کار معمولاً کارآفرینان خبره ای هستند که می دانند برای موفقیت یک تجارت چه چیزی لازم است.

در ازای دریافت هزینه، آنها در کنار مدیران و مالکان کار می کنند تا به آنها کمک کنند تا اهداف خود را تعریف کنند، چشم انداز خود را برای کسب و کار خود اصلاح کنند و مجموعه ای از استراتژی ها را تنظیم کنند که به مالک کمک می کند تا به اهداف و چشم انداز خود دست یابد.

اگر یک صاحب کسب و کار سؤالات سختی داشته باشد یا در طول مسیر با مشکلاتی مواجه شود، مربی او می تواند به او کمک کند تا مسائل خود را به مؤثرترین روش ممکن هدایت کند.

داشتن یک مربی کسب و کار بسیار شبیه به داشتن یک شریک بسیار با تجربه در تیم شما است و ارزشی که آنها به صاحبان کسب و کار ارائه می دهند بسیار ارزشمند است.

چه کسب و کار شما در حال مبارزه است و به راهی برای احیای آن نیاز داشته باشید یا به سادگی بخواهید برند خود را به سطح بعدی ببرید، آوردن یک مربی کسب و کار حرفه ای یکی از موثرترین گزینه های موجود است.

یک مربی کسب و کار چه می کند؟

کوچ های کسب و کار هم به عنوان مربی و هم به عنوان مربی عمل می کنند و مهارت هایی را که برای موفقیت در کسب و کار خود نیاز دارید را آموزش می دهند و در صورتی که در مورد کارهایی که باید انجام دهید سوالی دارید به عنوان منبع اطلاعاتی خدمت می کنند.

مانند هر مربی دیگری، مربیان کسب و کار برای بهبود استعدادهای شما، بهبود اهداف، هدایت تصمیمات و هر کاری که می توانند برای اطمینان از موفقیت شما و کسب و کارتان انجام دهند، کار می کنند.

مربیان کسب و کار با یادگیری هر چیزی که می توانند درباره برند شما شروع می کنند، از ارزش های پیشنهادی آن گرفته تا مشتریان هدف گرفته تا چالش هایی که با آن روبرو خواهد شد و فراتر از آن.

هنگامی که مربی کسب و کار شما همه چیزهایی را که می تواند در مورد پیشنهادات و سیستم های شما یاد بگیرد، در مرحله بعدی می خواهد درباره چشم انداز شما برای شرکت شما و اهدافی که برای آن در نظر گرفته اید اطلاعات بیشتری کسب کند.

همانطور که هر شرکتی منحصر به فرد است، دیدگاه هر صاحب کسب و کاری نیز منحصر به فرد است، و یک مربی کسب و کار باید بداند که آیا می خواهید کسب و کار خود را به درآمد قابل زندگی برای خود و خانواده خود تبدیل کنید یا یک شرکت چند میلیون دلاری.

در مرحله بعد، یک مربی کسب و کار با شما همکاری خواهد کرد تا اهداف سودمند و قابل دستیابی را برای تیم خود تعیین کنید.

این اهداف اهدافی هستند که شما باید به آنها برسید تا بتوانید به طور موثر رشد کنید و به چشم اندازی که در نظر گرفته اید دست یابید.

هنگامی که مجموعه ای از اهداف تعیین می شود، مربی کسب و کار شما برای رسیدن به آنها به شما کمک می کند، به شما کمک می کند مجموعه ای از استراتژی ها و برنامه های عملیاتی را طراحی کنید تا کسب و کار شما را برای رسیدن به اهدافش سوق دهد و به شما کمک کند تا در هر چالشی که پیش می آید حرکت کنید. راه در طول کل این فرآیند، مربیان کسب و کار

به عنوان منبع ارزشمندی از اطلاعات شخصی و مشاوره عمل می کنند.

اداره یک کسب و کار، کوچک یا بزرگ، اغلب می تواند شبیه به گشت و گذار در تاریکی باشد به این امید که آنچه را که به دنبالش هستید بیابید.

با این حال، در این قیاس، یک مربی تجاری به عنوان چراغ قوه شما عمل می کند.

 

یک جلسه کوچینگ کسب و کار در چند مرحله به صورت ذیل انجام میگردد.

1- تعریف مسئله و نیازسنجی و عارضه یابی
2- تبیین و ترسیم وضع موجود
3- تعیین هدف و ترسیم وضع مطلوب
4- تعیین شاخص هدف و موفقیت
5- بررسی راهکار ها و تدوین برنامه عملیاتی
6- شناسایی ظرفیت ها و موانع احتمالی و برنامه ریزی برای آنها
7- اجرای برنامه ها توسط مراجع با نظارت مربی و رفع اشکالات احتمالی
8- سنجش میزان موفقیت بر مبنای شاخص تعیین شده

بیزینس کوچینگ
بیزینس کوچینگ

مهم ترین دستاورد ها و کاربرد های بیزینس کوچینگ

1- راه اندازی و هدف گذاری کسب و کار
2- بهبود راندمان و ریشه کسب و کار
3- افزایش فروش، درآمد و سودآوری
4- کاهش هزینه های غیر ضروری
5- افزایش دلبستگی کارکنان و جذب و نگهداشت استعدادها
6- مدیریت ارتباط با مشتریان و توانمندی در برقراری ارتباط موثر
7- تدوین استراتژی های اثر بخش بازاریابی و افزایش سهم بازار.
8- تقویت جایگاه برند سازمان و ورود به بازار های جدید.
9- توسعه فردی مدیران و یادگیری ارتباط موثر.
10- کسب توانمندی بیشتر در رهبری سازمان و ارتقاء درجه مدیریت

چگونه این دستاوردها حاصل میگردد؟

یک کوچ همانند آینه ای است که شما می توانید درون آن تصویر کاملی از خود بیابید و با نقاط قوت خود و یا نقاط قابل بهبود خودتان به صورت بدون قضاوت آشنا شوید و نسخه ی بهتری از خودتان ارائه بدهید. یک کوچ برای شما چند کار مهم انجام میدهد:
پرسش سوالات هدفمند
گوش دادن فعال
بازخورد اثربخش و بدون قضاوت
دعوت به اقدام به پیگیری و شناسایی و رفع موانع

بیزینس کوچینگ استارتاپ ها

امروزه به دنبال شکل گیری روز افزون کسب و کارهای نوپا، نیاز به کوچینگ به عنوان عنصر شتابدهنده و تسهیلگر، بیش از پیش احساس میشود.

+0

مراجعین ما
درخواست جلسه کوچ
  • لطفا درمورد هر موضوع خلاصه ای یک سطری بنویسید
هم اکنون میتوانید فرم درخواست جلسه کوچ را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید.لازم به ذکر است با ثبت درخواست ، 1 ساعت جلسه معارفه رایگان به صورت آنلاین و تلفنی برای شما برگزار خواهد شد.
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *