کوچینگ - علیا کوچ

بیزینس کوچینگ بین المللی چیست؟ | علیا کوچ

بیزینس کوچینگ بین المللی چیست؟ | علیا کوچ

در اداره یک کسب و کار ممکن است احساس تنهایی کنید. هر تصمیمی بر دوش شما است. درخواست مشاوره یا حمایت از زیردستان نامناسب است، بنابراین در صورت نیاز به راهنمایی باید به چه کسی مراجعه کنید؟

یک کوچ باتجربه شاید با ارزش ترین منبع موجود برای صاحبان مشاغل باشد. استخدام یک مربی کسب و کار می تواند به مدیران عامل کمک کند تا راهنمایی های شخصی مورد نیاز خود را برای انتخاب های دشوار لازم برای ایجاد یک شرکت موفق دریافت کنند.

بیزینس کوچینگ بین المللی چیست؟
کوچینگ شخصی

بیزینس کوچینگ بین المللی چیست؟

بیزینس کوچ ها معمولاً کارآفرینان یا مدیرانی خبره هستند که می دانند چگونه کسب و کارهای موفقی را رشد دهند. آنها این تجربه را به اشتراک می گذارند تا به سایر صاحبان مشاغل کمک کنند تا به اهداف خود برسند.

استخدام یک کوچ کسب و کار مانند داشتن یک شریک بسیار با تجربه در گوشه خود است. آنها توصیه های شخصی ارائه می دهند که می تواند به شما کمک کند تا در مسیر ناهموار اداره یک تجارت حرکت کنید. این ممکن است شامل مواردی مانند تعریف اهداف، ایجاد استراتژی‌هایی برای رشد، یا طراحی برنامه‌ای برای احیای یک برند در حال مبارزه باشد.

چند گروه خودتنظیمی مانند فدراسیون بین المللی کوچ ها و انجمن بین المللی کوچینگ وجود دارند که به کوچ ها گواهی می دهند. این گواهینامه ها نشان دهنده آموزش رسمی و پایبندی به یک کد اخلاقی است. با این حال، برای کوچ شدن نیازی به مجوز وجود ندارد و بسیاری از کوچ های بزرگ گواهینامه ندارند.

فرق کوچ بیزینس و مشاوره چیست؟

به طور کلی، یک مربی کسب‌وکار به یک مدیر اجرایی کمک می‌کند تا روی محل کسب و کارشان در حال حاضر، جایی که می‌خواهند باشد و چگونه این شکاف را پر کند، تمرکز کند. این کمتر در مورد مشاوره دادن است، و بیشتر در مورد پرسیدن سؤالاتی است که به مدیر عامل قدرت می دهد تا به درک خود و کسب و کارش برسد.

از طرف دیگر، یک مشاور یا استراتژیست کسب و کار در مورد ارائه راه حل های عملی و تاکتیکی است. آنها دانش را به اشتراک می گذارند، مشاوره می دهند و برنامه ریزی می کنند.

در جایی که کوچ ها کسب و کار کمک و راهنمایی می کنند، مشاوران ممکن است برخی از کارهای سنگین را از طرف مشتریان خود انجام دهند.

مربیگری و راهنمایی گاهی اوقات ممکن است اشتباه گرفته شوند. هر دو نقش سالها تجربه را روی میز به ارمغان می آورند. بزرگترین تفاوت این است که یک مربی بر مشاوره تمرکز می کند، در حالی که یک مربی به مالک در برنامه ریزی هدف کمک می کند و آنها را پاسخگو نگه می دارد تا به موفقیت برسند.

مربی کسب و کار به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا چشم انداز کسب و کار خود و نحوه انطباق آن با اهداف شخصی خود را روشن کنند. این به مالک اجازه می دهد تا تأثیری که دستیابی به آن اهداف بر زندگی آنها خواهد داشت را درک کند. اگر یک هدف تجاری با برنامه ها و آرزوهای مالک مرتبط نباشد، بعید به نظر می رسد که آنها با اشتیاق آن را دنبال کنند یا در نتیجه هرگز به آن دست یابند.

فرق کوچ بیزینس و مشاوره چیست؟
کوچینگ شخصی

کوچ کسب و کار چه کاری انجام میدهد؟

کوچ کسب و کار به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا چشم انداز کسب و کار خود و نحوه انطباق آن با اهداف شخصی خود را روشن کنند. این به مالک اجازه می دهد تا تأثیری که دستیابی به آن اهداف بر زندگی آنها خواهد داشت را درک کند. اگر یک هدف تجاری با برنامه ها و آرزوهای مالک مرتبط نباشد، بعید به نظر می رسد که آنها با اشتیاق آن را دنبال کنند یا در نتیجه هرگز به آن دست یابند.

پس از شفاف سازی دیدگاه صاحب کسب و کار، یک کوچ کسب و کار در اولویت بندی اهداف مختلف کمک خواهد کرد. آنها می توانند به مالکان کمک کنند تا ببینند کدام اقلام فقط وظایف هستند و کدام اهداف بلند مدت هستند. از آنجا، آنها ممکن است با هم کار کنند تا تعیین کنند کدام استراتژی نتایج مطلوب را ایجاد می کند.

مدیران پرمشغله آنقدر به کسب و کار خود نزدیک هستند که ممکن است جنگل را برای درختان نبینند. به عنوان یک ناظر خارجی، یک کوچ کسب و کار می تواند به طور عینی تری مسائل داخلی و خارجی شرکت را ببیند. آنها می توانند به مالک کمک کنند تا بهتر بفهمد چه چیزی ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد، و می توانند مالکان را در ایجاد یک برنامه عملی برای ایجاد نتایج مطلوب راهنمایی کنند.

کوچ همچنین مشتری را در ایجاد شاخص‌های عملکرد کلیدی (KPI) یا معیارهایی هدایت می‌کند که با آن می‌توانید موفقیت را اندازه‌گیری کنید. شاخص‌های کلیدی عملکرد به کوچ اجازه می‌دهد تا پیشرفت مشتری خود را ردیابی کند، چیزی که اگر صاحب کسب‌وکار به تنهایی از آن جلوگیری کند.

مسئولیت پذیری یک جزء حیاتی از کوچینگ کسب و کار است. یک کوچ کسب و کار معمولاً به طور منظم با مشتری ملاقات می کند، چه به صورت هفتگی یا ماهانه، تا تعهدات انجام شده در جلسات کوچ قبلی را بررسی کند.

باز هم، یک کوچ مشاوری نیست که کار را برای شما انجام دهد. در عوض، آنها شما را روی نتیجه نهایی متمرکز می کنند و به شما یادآوری می کنند که چرا آن مهم است. آنها به شما انگیزه می دهند تا به تعهدات خود عمل کنید، به عنوان یک تابلوی صدا عمل کنید، و آینه ای را نگه دارید تا به شما کمک کند نقاط کور شخصی و حرفه ای خود را ببینید.

یک کوچ کسب و کار به احتمال زیاد بر کمک به صاحب کسب و کار در توسعه مهارت های نرم خود مانند ارتباطات، انعطاف پذیری، رهبری، حل مسئله و مدیریت زمان تمرکز می کند.

از سوی دیگر، مهارت‌های سخت، شایستگی‌های فنی قابل سنجش هستند. این موارد شامل مواردی مانند مهارت زبان یا فناوری می شود. اینها انواع مهارت هایی هستند که معمولاً در مدرسه، در یک برنامه صدور گواهینامه یا در محل کار یاد می گیرید.

این تمایز بین مهارت های سخت و نرم از آنجایی که به کوچینگ مربوط می شود مهم است. برتری در مهارت های نرم چیزی است که رهبران را از انجام دهندگان متمایز می کند. با این حال، صاحب کسب و کار ممکن است در مهارت های نرم ضعیف باشد، اگر به عنوان یک کارمند شروع کرده باشد و هرگز یاد نگرفته باشد که چگونه مدیریت و رهبری کند.

کار با یک  کوچ برای بهبود مهارت های نرم به شما کمک می کند تا به طور کامل در نقش مدیر عامل شرکت کنید. به جای کار کردن در کسب و کار خود، مانند یک کارمند، یاد خواهید گرفت که روی آن کار کنید، مانند یک مدیر عامل رویایی.

بیزینس کوچینگ بین المللی چیست؟
کوچ توسعه شخصی چیست؟