کوچینگ - علیا کوچ

کوچینگ زندگی

کوچینگ زندگی

کوچینگ زندگی مناسب افرادی است که مایل به ایجاد تغییرات مهم در زندگی خود هستند. کوچ به افراد کمک می‌کند تا هدفشان در زندگی و چگونگی دستیابی به آن را بیابند. کوچ شخصی یا لایف کوچ به طور کلی افراد را در جایگاه نقطه شروع آن‌ها در نظر می‌گیرد.کوچینگ زندگی برای افرادی که مایل به ایجاد نوعی از تغییرات مهم در زندگی خود هستند، مناسب است. لایف کوچ به افراد کمک می‌کند تا بفهمند چه می‌خواهند و چطور می‌توانند به خواسته‌هایشان دست پیدا کنند. کوچینگ فردی و زندگی به طور کلی موضوعات مد نظر مراجع را به عنوان نقطه شروع خود در نظر می‌گیرد.
کوچینگ زندگی مجموعه ابزارهایی است که توانایی و کارآیی خود را به اثبات رسانده است و می‌توان در موقعیت‌های مختلف زندگی آن‌ها را به کار بست. این ابزارها در تمامی جنبه‌های زندگی به افراد کمک خواهند کرد و می‌توانند توسعه انسانی، سلامت جسمی و روحی، موفقیت حرفه‌ای و روابط فرد را هدف بگیرند.
تمرکز لایف کوچینگ بر ایجاد زندگی پرتحرک‌تر. شناسایی ارزش‌ها، اهداف و رویاهاست. شناخت موانع. اقدام به سمت دستیابی به هدف. مخاطبان این نوع از کوچینگ افراد از هر نوع، سن و حرفه‌ای هستند.

لایف کوچینگ، این مزایا را دارد:

رسیدن به اهداف شخصی در زندگی (سبک زندگی حرفه‌ای، تناسب بدنی، سلامتی، بهبود روابط با دیگران، تقویت و توسعه فردی و مهارت‌های فردی)
افزایش احساس رضایت از زندگی
کسب دستاوردهای مختلف (انجام کارهایی که تا به حال تصور می‌کردید از پس انجام دادنشان بر نمی‌آیید)
ایجاد تغییرات مثبت در زندگی و احساس خوب

لایف کوچ-علیا کوچ

شما در یک جلسه ی لایف کوچینگ چه اتفاقاتی را تجربه خواهید کرد؟ ( مسیر رسیدن به هدف در لایف کوچینگ)

1_ شما به کوچ خود مراجعه می‌کنید و از مسئله‌ای، شکوه یا گلایه دارید یا ممکن است به دنبال ارتقاء سطح در مسئله باشید.
2-کوچ با پرسشگری مسئله‌ی شما را بسط می‌دهد. به شما کمک می‌کند که از زوایای مختلف به موضوع خود نگاه کنید. بتوانید ارتباط موضوع پیش آمده را با ارزش‌ها، باورها و یا رفتارها و افکار موجود خود بیابید.
3-در ادامه کوچ به شما کمک می‌کند که هدف عالی خود را تعیین نموده و متوجه شدید که درون شما در جستجوی کدام هدف و موقعیت احساس نیاز وجود دارد.
4-در ادامه مسیر رسیدن به هدف و راهکارهای مورد نیاز برای این رسیدن را به اتفاق شما بررسی می نماید. به کمک خود شما مناسب‎‌ترین راهکار برای شما را پیدا می کند.
5- پس از آن به بررسی موانع احتمالی برای راهکارهای یافته شده می پردازید. به اتفاق یکدیگر از هموار بودن مسیر رسیدن به هدف مطلع می‌شوید.
6- حالا نوبت شماست که با مسئولیت پذیری و علاقه راهکارهای خودتان را اجرایی کنید. با رسیدن به هدف به حس شادابی و رضایتمندی برسید.
7-کوچ هم در صورت تمایل شما در این مسیر شما را همراهی خواهد کرد.

یک مربی زندگی کیست؟

مربی زندگی نوعی متخصص سلامتی است که به افراد کمک می کند تا در زندگی خود پیشرفت کنند تا به رضایت بیشتری دست یابند. کوچ های زندگی به مشتریان خود در بهبود روابط، مشاغل و زندگی روزمره کمک می کنند.

مربیان زندگی می توانند به شما کمک کنند تا اهداف خود را روشن کنید، موانعی را که شما را عقب نگه می دارند شناسایی کنید، و سپس استراتژی هایی برای غلبه بر هر مانع ارائه دهید. در ایجاد این استراتژی ها، مربیان زندگی مهارت ها و ویژگی های منحصر به فرد شما را هدف قرار می دهند. مربیان زندگی با کمک به شما برای استفاده حداکثری از نقاط قوت خود، پشتیبانی لازم را برای دستیابی به تغییرات طولانی مدت فراهم می کنند.

 

چه کسی باید کار با یک مربی زندگی را در نظر بگیرد؟

بسیاری از مردم به دنبال مربیان زندگی برای راهنمایی در جهت تغییر مهم زندگی، مانند شروع یک شغل جدید هستند. با این حال، در بسیاری از موارد، افراد صرفاً برای کمک به ساختن یک زندگی شادتر و معنادارتر به مربیان زندگی مراجعه می کنند.

 

تعدادی نشانه وجود دارد که کار با یک مربی زندگی می تواند برای شما مفید باشد. این علائم عبارتند از:

 

تحریک پذیری مکرر

سطوح بالای استرس و/یا اضطراب

ناتوانی در ترک عادت های بد

عدم رضایت در زندگی اجتماعی

احساس نارضایتی مداوم در محل کار

حس خلاقیتی که ازبین رفته

در سال های اخیر، مربیان زندگی حضور قابل توجهی در جریان اصلی کسب کرده اند. در واقع، تعداد فزاینده‌ای از خلاقان، مدیران اجرایی و کارآفرینان اکنون با مربیان زندگی متحد می‌شوند تا در زندگی حرفه‌ای و شخصی خود به موفقیت دست یابند.

انواع مربیان زندگی

برخی از مربیان زندگی رویکردی کلی تر و همه جانبه را اتخاذ می کنند، اما بسیاری نیز وجود دارند که متخصص هستند و بر کمک به افراد در زمینه های خاص تمرکز دارند. برخی از انواع مختلف مربیان زندگی عبارتند از:

 

 1. مربیگری اعتیاد و هوشیاری
 2. مربیگری تجاری، اجرایی و رهبری
 3. مربیگری شغلی
 4. مربی دوستیابی و روابط
 5. مربیگری رژیم غذایی و تناسب اندام
 6. مربیگری طلاق
 7. مربیگری زندگی خانوادگی
 8. مربیگری مالی
 9. مربیگری سلامت و تندرستی
 10. مربیگری مهارت های زندگی
 11. مربیگری سلامت روان
 12. مربیگری معنوی
 13. مربیگری ورزشی
 14. تفاوت بین یک مربی زندگی و یک درمانگر

اگرچه ممکن است درروند کار با یک مربی زندگی و شرکت در روان درمانی با یک درمانگر دارای مجوز مشابهت وجود داشته باشد، این متخصصان نقش های متمایز دارند و اهداف منحصر به فردی را دنبال می کنند.

 

برخلاف مربیان زندگی، درمانگران و سایر متخصصان سلامت روان بر درمان، درمان شرایط سلامت روان و کمک به افراد برای مقابله با تروما و سایر مسائل مربوط به گذشته تمرکز می‌کنند. در حالی که کار با یک مربی زندگی ممکن است به شما در مقابله با برخی مسائل حل نشده کمک کند، مربیان زندگی نمی توانند اختلالات خلقی، اختلالات اضطرابی، اعتیاد یا هر بیماری روانی دیگر را درمان کنند.

درخواست جلسه کوچینگ

درخواست جلسه کوچ
 • لطفا درمورد هر موضوع خلاصه ای یک سطری بنویسید
هم اکنون میتوانید فرم درخواست جلسه کوچ را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید.لازم به ذکر است با ثبت درخواست ، 1 ساعت جلسه معارفه رایگان به صورت آنلاین و تلفنی برای شما برگزار خواهد شد.